2012-05-03

PROJEKTS Mūsdienu stāsts. Kā Ezis mācīja Trollim atkritumus šķirot.

PROJEKTS Mūsdienu stāsts. Kā Ezis mācīja Trollim atkritumus šķirot.

Galerija: PROJEKTS Mūsdienu stāsts. Kā Ezis mācīja Trollim atkritumus šķirot.

2012-04-05

Olu dekorēšana

Galerija: Olu dekorēšana

2012-03-30

Radoši, viegli, skaisti- ar CERNIT!

Galerija: Radoši, viegli, skaisti- ar CERNIT!

2011-12-07

Dekupāžas nedēļa "Idejā"

Dekupāžas nedēļa "Idejā"

Līdz ar novembra mēneša beigām pienāca arī laiks „Nordplus” mobilitātes „Re-Create” otrajai pieredzes apmaiņai, kuru šoreiz organizējām mēs, Inovāciju izglītības centrs „Ideja”. Mūsu partneri no Zviedrijas un Igaunijas devās uz Rīgu, lai mācītos dekupāžu.

Ar mērķi piesaistīt projektam publicitāti un iepazīstināt plašu mērķauditoriju ar projektu, Rīgas aktivitāte sākās ar atvērto meistarklasi Rīgas Domē pirmdien, 28. novembrī. Tajā projekta dalībnieki apguva dekupāžas pamatiemaņas, veidojot glezniņas ar Rīgas skatiem. Meistarklasē piedalījās pedagogi no dažādām Latvijas pilsētām, kuriem arī tika dota iespēja darboties un izveidot savu glezniņu. Diemžēl šī aktivitāte pagāja bez zviedru partneru piedalīšanās: vētras dēļ viņu ierašanās Rīgā aizkavējās par gandrīz diennakti.

Otrajā dienā, 29. novembrī, visi devāmies uz Jūrmalu. Iesākām dienu ar Jūrmalas brīvdabas muzeja apmeklējumu, pēc tam devāmies uz Jūrmalas mākslas skolu, kur notika nodarbība. Šoreiz dalībniekiem tika parādīts kā, izmantojot dekupāžu, iespējams piešķirt lietām otru mūžu – gan sīkiem sadzīves atkritumiem (tukšiem krējuma, jogurta trauciņiem), gan mēbelēm. Kā teica mūsu pasniedzēja Olga – „Idejā” neko nemet ārā, visu pārstrādājam! Lai gan ekoloģijas jautājumi nav pagājuši garām arī dekupāžai, jāsaka, ka tā vienmēr bijusi „zaļa” nodarbe – tā kā dekupāžā virsmas tiek aplīmētas, nav būtiski kas tā par virsmu un tādēļ dekupāža bieži tiek izmantota, aplīmējot tieši vecas, nevajadzīgas vai vienkārši vizuāli apnikušas lietas.

Trešajā dienā, 30. novembrī, nodarbības notika „Idejas” telpās: dalībnieki veidoja dekupāžas glezniņas salvešu tehnikā un veidoja tām noformējumu, izmantojot dažādas struktūrpastas. Nodarbības otrajā daļā dalībniekus iepazīstinājām ar „Magneto” grunti – nogruntējot virsmu ar to, iespējams radīt pašam savu magnētisko tāfeli! Vai pat magnētisko sienu... Dalībnieki bija sajūsmināti par dekupāžas tehnikas plašajām iespējām un radīja tik lieliskus darbus, ka neticas, ka viņi šajā tehnikā strādāja pirmoreiz! Nodarbību starplaikos visi varēja paviesoties „Idejas” telpās notiekošajā autoreļļu darināšanas nodarbībā un izmēģināt, kā tas ir –paša rokām izgatavot lelli.

Ceturtdien, 1. decembrī, sadarbībā ar Biedrību „Radošās iniciatīvas centrs” projekta dalībnieki piedalījās radošajā nodarbībā „Dekupāžas burvība Eiropas Ziemassvētku noskaņās”, kas notika ES Mājā. Arī šīs nodarbības mērķis bija sabiedrības uzmanības piesaistīšana projektam. Interese par nodarbību bija patiešām liela – ES Māja ar grūtībām spēja visus uzņemt! Nodarbībā uzsvars tika likts uz otrreizējo pārstrādi un ekoloģiju: dalībnieki dekorēja vecas taburetes, tādējādi demonstrējot kā ar dekupāžas palīdzību iespējams pārvērst vecu mēbeli jaunā un stilīgā interjera priekšmetā. Savukārt apmeklētāji ne tikai skatījās, ko dara projekta dalībnieki, bet arī paši darbojās, dažādus „Radošās iniciatīvas centra” sarūpētus priekšmetus. Pēc tik piesātinātas dienas visi projekta dalībnieki un organizatori bija pelnījuši atpūtu un devās uz Krasta ielas „Lido”.

Piektdiena, 2. decembris, bija Rīgas aktivitātes pēdējā diena. No rīta „Idejas” telpās tika sarīkota izstāde, kurā varēja aplūkot aktivitātes laikā tapušos darbus. Notika projekta un aktivitātes izvērtēšana, pārrunāta turpmākā projekta gaita un ar to saistītās ieceres. Tika apspriesta iespēja izveidot projekta mājas lapu, lai ar „Re-Create” varētu iepazīties ikviens. Pēcpusdienā dalībniekiem tika piedāvāta izvēles programma, jo šī bija viņu pēdējā diena Rīgā un attiecīgi – pēdējā iespēja apskatīt pilsētu.

Galerija: Dekupāžas nedēļa "Idejā"

2011-12-07

Meistarklases „Eiropas rotas”

Meistarklases „Eiropas rotas”

Individuālās rotas vienmēr izskatās grezni un, kā izrādījās, to veidošana ir ne vien patīkams, bet arī viegls un pārsteidzošs process.
Decembra sākumā Latvijā viesojās modelēšanas masu ražotāja „Cernit” pārstāve Veronika Bastēna (Veronique Bastien), lai novadītu īsas meistarklases par rotu un aksesuāru izgatavošanas tehniku „millefiori”.

Pavisam tādas bija piecas: 2 ES Mājā, 2 Skolēnu pilī un 1 Starptautiskajā komerciālajā profesionālās un vispārējās izglītības vidusskolā un tajās visās mūs patīkami pārsteidza kuplais apmeklētāju skaits – mēs, protams, bijām cerējuši uz lielu interesi, taču TĀDU interesi patiešām nebijām gaidījuši! Uz meistarklasēm ES Mājā ierobežoto telpu dēļ bija nepieciešama reģistrēšanās  un saņemto pieteikumu bija tik daudz, ka izdrukātā veidā tie aizņēma lielāko daļu mūsu biroja grīdas. Mēs labprāt būtu apstiprinājuši visus pieteikumus, taču tas nebija iespējams, tādēļ nācās veikt grūto un nepatīkamo atlases procesu.

Visiem meistarklases apmeklētājiem mēs esam pateicīgi par aktīvo dalību un pozitīvajām atsauksmēm! Gūtā pieredze un lielā interese palīdzēs mums rīkot līdzīgas modelēšanas meistarklases arī turpmāk.
Meistarklašu laikā tika soli pa solim parādīts rotu izgatavošanas process, kas atspoguļots arī atbilstošajās foto galerijās.
http://www.ideja.edu.lv/index.php?content_id=14&lang=lv
Īsumā meistarklašu norisi var aplūkot tepat.

Savukārt sekot līdzi Veronikas Bastēnas un citu meistaru daiļradei iespējams ražotāja Facebook vietnē.
http://lv-lv.facebook.com/pages/The-Clay-and-Paint-Factory/191722954239461

Visas rotas tika veidotas no „CERNIT” krāsainajām modelēšanas masām.Cernit klāstā ir pieejamas dažādas plastikas grupas
http://www.cernit.net/couleurs.html:


Svarīgākās Cernit apstrādes nianses :

 

Fiksēšana:

Gataviem izstrādājumiem var izmantot arī aizsarglaku (matētu vai glancētu). Pieejami divi lakas veidi:

  1. bez termofiksācijas - uzklāj uz gatava izstrādājuma un atstāj nožūt 12 stundas
  2. ar termofiksāciju - uzklāj uz gatava izstrādājuma, atstāj nožūt vismaz 12 stundas, veic apdedzināšanu cepeškrāsnī 5 minūtes

Galerija: Meistarklases „Eiropas rotas”

2011-11-01

„Ideja” filcē

„Ideja” filcē

Šā gada sākumā „Ideja” tīmekļa plašumos atrada partnerus Zviedrijā, Somijā un Igaunijā un iesniedza projekta pieteikumu „Nordplus” programmā. Tā tēma bija pieredzes apmaiņa dažādās mākslas jomās: projekta dalībnieki brauktu cits pie cita, lai nodotu tālāk savas prasmes un apgūtu ko jaunu. Mums par lielu prieku, projekts tika apstiprināts un pavisam nesen, laikā no 24. līdz 28. oktobrim, notika projekta „Re-Create” pirmā aktivitāte – 4 „Idejas” pārstāves un 4 mūsu Igaunijas partnerorganizācijas „People to People” devās uz Somiju, lai mācītos slapjo filcēšanu. Mācīšanās notika kopā ar somu studentēm, kuras filcēšanu apgūst gadu ilgā mākslas kursa ietvaros.

Jau visai drīz uzzinājām, ka filcēšana fiziskās slodzes ziņā var aizstāt sporta zāles apmeklējumu un regulāri filcējot ir iespējams uzaudzēt pieklājīgus roku muskuļus. Idejas un ieceres bira kā no pārpilnības raga un skatoties no malas pat nepateiksi, ka ne mūsu, ne igauņu grupā neviens iepriekš nebija nodarbojies ar šo dekoratīvi-lietišķās mākslas veidu: gleznas, sienas paklāji, briļļu maciņi un krelles – nedēļas laikā tika izgatavotas tik daudzas lietas, ka to transportēšanai vajadzēja  papildu somas!

Uzņemošā organizācija – Jiveskiles Kristīgais institūts (Jyväskylän Kristillinen Opisto) – bija sagatavojuši ļoti daudzpusīgu un interesantu programmu un mums bija gan iespēja apmeklēt pilsētā notiekošos pasākumus, gan iepazīties ar JKO darbu viesojoties dažādās lekcijās. Projekta priekšpēdējā dienā notika ballīte par godu visiem projektā iesaistītajiem cilvēkiem, savukārt piektdienā – projekta pēdējā dienā – izmantojām muzeju dienas sniegtās iespējas un bezmaksas apmeklējām vairākus Jiveskiles muzejus. Protams, programmā ietilpa arī sauna – Somija un sauna ir tikpat nesaraujami saistītas kā Ziemassvētki un egle.

Pēc radoši un lietderīgi pavadītās nedēļas pienāca laiks doties mājās. Atvadīšanās no JKO un jauniegūtajiem draugiem, protams, notika ar nedaudz skumju sirdi. Par laimi, projekts ir tik tikko sācies un priekšā vēl ir vairākas aktivitātes un iespēja atkal satikties. Nākamā projekta aktivitāte notiks novembra beigās Rīgā. Sekojiet līdzi informācijai!

Galerija: „Ideja” filcē

2011-10-21

„Ideja” viesojas PedPsihos

„Ideja” viesojas PedPsihos

LU Pedagoģijas, Psiholoģijas un Mākslas fakultātē no 17. līdz 20. oktobrim notika semināru nedēļa, kuras ietvaros studentiem bija iespēja apmeklēt lekcijas un seminārus par dažādām tēmām: Mākslu terapijām, Psihodrāmu, Smilšu spēļu terapiju un citām.

Semināru nedēļā piedalījās arī „Ideja”. Mūsu pārstāve Kristīne Čeirāne un direktore Ilona Roja devās uz fakultāti, lai vadītu lekciju „Dekupāžas tehnikas plašais pielietojums” un iepazīstinātu studentus ar šīs dekorēšanas tehnikas gandrīz neierobežotajām iespējām.

Taču viens ir stāstīt, pavisam kas cits – izmēģināt visu pašam. Tieši tādēļ uz lekciju bijām paņēmušas līdzi rīspapīrus, zīdpapīrus, salvetes, līmes, otas, pamatnes un visu citu dekupāžai nepieciešamo un pārvērtām lekciju radošā darbnīcā. Studenti aizrāvās tik ļoti, ka lekcija ilga pusstundu ilgāk nekā plānots. Ja visiem mūsu lekcijas apmeklētājiem nebūtu bijis jādodas uz nākamo lekciju, droši vien būtu turpinājuši darboties vēl ilgi – tik ļoti viņiem gāja pie sirds nule iepazītā dekorēšanas tehnika.

Mums bija patiess prieks redzēt studentu sajūsmu un smaidus viņu sejās. Lekcijas beigās mēs aicinājām studentus izteikt savu viedokli par to un iekarināt to mūsu līdzpaņemtajā kokā. Lasot pozitīvās atsauksmes, arī mūsu sejas atplauka smaidā. Koks tagad ir pārcēlies uz mūsu biroju un priecē mūs un mūsu viesus.

Liels paldies LU PPMF Studentu pašpārvaldei par uzaicinājumu piedalīties semināru nedēļā un paldies visiem, kuri apmeklēja lekciju!  

Galerija: „Ideja” viesojas PedPsihos

2011-09-10

Pasākums "Radošās papīrdarbnīcas"

Baltā Nakts 2011

Turpinot iesākto tradīciju, arī šogad Inovāciju izglītības centrs „Ideja”, piepalīdzot Biedrībai „Radošās iniciatīvas centrs”, piedalījās mūsdienu kultūras forumā „Baltā Nakts”. Mūsu radošajā darbnīcā Stabu ielā pie veikala „Papīru nams” visiem interesentiem bija iespēja izgatavot fotorāmīšus, kartiņas vai grāmatzīmes, izmantojot „Fiskars” dekorēšanas instrumentus, kā arī apgleznot stikla burciņas. Kad beidzās mūsu iepriekš sagatavotās 2 lielās kastes ar burciņām, apgleznotas tika apmeklētāju atnestās tukšās pudeles.

Piecu stundu laikā mūsu darbnīcā cilvēki pabija vairāk nekā 200 cilvēku. Esam priecīgi par šādu atsaucību un arī par to, ka pa visu darbnīcas norises laiku ne brīdi nebija tā, ka pie mums nebūtu apmeklētāju. Gluži otrādi, brīžiem visiem darboties gribētājiem nepietika vietas!

Darbnīcā varēja darboties gan lieli, gan mazi un neviens vien vecāks darbojās kopā ar saviem bērniem. Reizēm bērniem nācās raut aiz piedurknes darbā iegrimušos vecākus, reizēm vecāki nesekmīgi mēģināja pierunāt savas atvases doties prom un apmeklēt kādu citu „Baltās Nakts” pasākumu. Bijām patīkami pārsteigti redzot, ka daudzi gatavoja darbiņus nevis sev, bet gan saviem tuviniekiem.

Apmeklētāju interesi piesaistīja arī mūsu izstādītie dekupāžas tehnikā noformētie priekšmeti: zilonis, žirafe, taburetes, glezniņas. Uz lielā ekrāna varēja vērot „Fiskars” paraugdemonstrējumus, tādējādi uzzinot daudz jauna par papīra dekorēšanas iespējām un vienlaikus smeļoties iedvesmu.

Laimīgi jutās visi  - gan bērni, gan vecāki, gan arī mēs. Lai gan strādājām bez pārtraukuma, nemaz  nejutāmies nogurušas, jo mūs uzlādēja gaisā virmojošās pozitīvās emocijas. Piedzīvotais kopīgās darbošanās prieks pieder pie tiem dzīves brīžiem, kurus atceramies visu mūžu. Brīži, kuri padara bērnu un pieaugušo dzīvi krāsainu un piesātinātu, brīži, kad sirdis pukst unisonā un notiek savstarpēja garīgā bagātināšanās.

Darbnīcu bija plānots slēgt pulksten 22.00, taču lielās intereses dēļ tā darbojās nedaudz ilgāk. Kad pulksteņa rādītāji jau tuvojās pusvienpadsmitiem, tad gan mūsu darbnīca tika demontēta, savukārt visi apmeklētāji – aicināti mūs apmeklēt turpmākajos pasākumos.

Galerija: Pasākums "Radošās papīrdarbnīcas"

2011-09-08

Pasākums „Nāc un piedalies” Vērmanes dārzā

Pasākums „Nāc un piedalies” Vērmanes dārzā

Pasākums „Nāc un piedalies” Vērmanes dārzā

Kā katru gadu, šā gada 3. septembrī Vērmanes dārzā notika Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta rīkotais bērnu pasākums „Nāc un piedalies”. Tā mērķis bija informēt bērnus, jauniešus, vecākus, aizbildņus un citus interesentus par interešu izglītības iespējām Rīgā, mudinot bērnus un jauniešus lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku.

Arī šogad „Nāc un piedalies” piedalījās Inovāciju izglītības centrs „Ideja”. Sagatavoties pasākumam un to novadīt mums palīdzēja Biedrība „Radošās iniciatīvas centrs”. Mūsu stendā visiem interesentiem piedāvājām paša rokām izgatavot sev vai kādam citam grāmatzīmi vai atklātni, izmantojot dažādus „Fiskars” instrumentus dekorēšanai. Tiem, kuri nevēlējās neko gatavot, piedāvājām dekupāžas tehnikā aplīmēt mūsu ziloni, kuru, starp citu, iesākām dekorēt pagājušogad šajā pašā pasākumā.

Lai gan bijām piecas (liels paldies mūsu brīvprātīgajām no „Radošās iniciatīvas centra” Džūlijai un Sallijai!), darba mums bija pilnas rokas. Visu sešu pasākumā pavadīto stundu garumā cilvēku plūsma neapsīka ne mirkli – nevienā citā pasākumā tā vēl nebija gadījies! Tapa desmitiem grāmatzīmju un kartiņu, kā bērni un jaunieši, tā viņu vecāki iepazina jaunas dekorēšanas iespējas un produktus. Mēs stāstījām un rādījām ne tikai to, kā darbojas „Fiskars” instrumenti, bet arī iepazīstinājām ar „Maildor” līmi „Tīrās rociņas” – pasaulē pirmo līmi, kas nelīp pie rokām un tādēļ uzklājama ar pirkstiem! Bija iespējams aplūkot arī „Idejā” tapušo darbu paraugus un iegūt informāciju par pie mums notiekošajiem kursiem.

Ceram, ka visi „Nāc un piedalies” apmeklētāji guva pozitīvas emocijas un apguva ko jaunu. Uz tikšanos nākamajos pasākumos!

Galerija: Pasākums „Nāc un piedalies” Vērmanes dārzā

2011-06-01

Aicinām pavadīt Pasaules vides dienu kopā ar ģimeni, mācoties šķirot atkritumus, rūpēties par vidi un būt radoši zaļam

Aicinām pavadīt Pasaules vides dienu kopā ar ģimeni, mācoties šķirot atkritumus, rūpēties par vidi un būt radoši zaļam

SIA „Zaļā josta” ielūdz rīdziniekus un pilsētas viesus uz jauku ģimenisku pasākumu Rīgas Zooloģiskajā dārzā šo svētdien, kopīgi atzīmējot Pasaules vides dienu un pavadot svētdienu zaļās un radošās noskaņās. Pasākuma ietvaros galvenais akcents tiks likts uz vides saudzēšanu, radītā atkritumu daudzuma mazināšanu un dabai draudzīgu rīcību.
SIA „Zaļā josta” rīkotais Pasaules vides dienas pasākums norisināsies Rīgas Zooloģiskajā dārzā šī gada 5. jūnijā plkst. 12.00-14.00. Uz pasākumu laipni aicināts ikviens interesents, kas vēlas uzzināt vairāk par iespējām, kā saudzēt vidi, izmēģināt savas spējas netradicionālā atkritumu šķirošanā, piedalīties EKO spēlēs un konkursos, kā arī izcīnīt zaļas balvas. Pasākuma laikā būs padomāts par visām vecuma grupām. Mazākos pasākuma apmeklētājus izklaidēs un uz spēlēm aicinās dabas draugs Ezītis Jostiņš. Savukārt vecākus radošām iemaņām apmācīs speciālisti no IIC „Ideja” un biedrības „Radošās iniciatīvas centrs”, mācot, kā no nevajadzīgām lietām un otrreizējiem resursiem pagatavot praktiskas skaistumlietas.
Pasaules vides diena visā pasaulē tiek atzīmēta 5. jūnijā un tās pirmsākumi sakņojas tālajā 1972. gadā. Pasaules vides diena ir viens no veidiem, kā Apvienoto Nāciju Organizācija veicina sabiedrības izpratni par vides jautājumiem pasaules mērogā. Šiem centieniem pievienojas arī „Zaļā josta”, aicinot rīdziniekus un Zooloģiskā dārza apmeklētājus aizdomāties par vides saudzēšanu, skaidrojot atkritumu šķirošanas nepieciešamību un mācot saudzīgi attiekties pret izmešanai paredzētām lietām, cenšoties tām rast praktisku pielietojumu.

Pasākumu organizē: SIA „Zaļā josta”
Paldies atbalstītājiem: Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, inovāciju izglītības centrs „Ideja”, biedrība „Radošās iniciatīvas centrs”

Papildus informācija:
Laima Jekšiņa
SIA "Zaļā josta" mārketinga vadītāja
Mūkusalas 41b, Rīga, LV-1004, Latvija
Tālr.: 6 7808294, mob.: 2 6710793, fakss: 6 7808320
E-pasts: laima.jeksina@zalajosta.lv
www.zalajosta.lv

Galerija: Aicinām pavadīt Pasaules vides dienu kopā ar ģimeni, mācoties šķirot atkritumus, rūpēties par vidi un būt radoši zaļam

2011-05-02

"Ideja" apglezno atkritumu konteinerus

"Ideja" apglezno atkritumu konteinerus

"Ideja" apglezno atkritumu konteinerus

30. aprīlī, kad visā Latvijā notika „Lielā Talka”, SIA „Zaļā josta” rīkoja pasākumu Māras parkā, kura mērķis bija atgādināt cilvēkiem, ka par vidi jārūpējas katru dienu, nevis tikai reizi gadā.

Pasākuma laikā notika jauna bērnu rotaļlaukuma atklāšana, tika demonstrētas vides aizsardzībai īsfilmas un multiplikācijas filmas un piedāvātas dažādas spēles, piemēram, atkritumu šķirošana ar boksa cimdiem rokās.

Pasākumā bija uzaicināts piedalīties Inovāciju izglītības centrs „Ideja”, kura savā radošajā darbnīcā piedāvāja apgleznot un dekupāžas tehnikā aplīmēt 3 atkritumu konteinerus. Lai to paveiktu, nevarēja iztikt bez brīvprātīgiem palīgiem. Bērni labprāt pieteicās palīgā un atsaucība bija tik liela, ka vienā brīdī pat pietrūka otu.

Katram konteineram tika piemeklēts atbilstošu toņu dekupāžas papīrs, bet pirms dekorēšanas uz tiem tika uzlīmēta informācija par to, kādiem atkritumiem konteineri paredzēti. Pēc aplīmēšanas konteineri tika nolakoti, lai pasargātu tos no saules, lietus un citas ārējās vides iedarbības.

Ja kāds vēlas izmest savus atkritumus tieši šajos konteineros vai arī vienkārši tos apskatīt, tad tie joprojām atrodas Māras parkā pie bērnu rotaļlaukuma.

Galerija: "Ideja" apglezno atkritumu konteinerus

2010-12-22

IIC „Ideja” pārstāve piedalās starptautiskā forumā

IIC „Ideja” pārstāve piedalās starptautiskā forumā

Šā gada 18. un 19. oktobrī Sankt-Pēterburgā notika IX forums “Strategic planning in the regions and cities of Russia”, kura devīze bija „Strategies for Modernization and Modernization of Strategies”. 2010. gada foruma mērķi bija izstrādāt kopēju izpratni par mērķiem, uzdevumiem un virzieniem ekonomikas, sabiedrības un Krievijas valsts modernizēšanai, aplūkojot jautājumus, kas saistīti ar reģionālo un vietējo attīstību.
Forumā piedalījās pārstāvji no Krievijas Reģionu Ministrijas, Valsts Domes, Sankt-Pēterburgas pilsētas domes, kā arī citas valsts pārvaldes institūcijas un augstākās izglītības iestādes.
Uzaicinājumu piedalīties forumā no tā organizētājiem „Leontief Centrs” saņēma arī Inovāciju izglītības centra „Ideja” direktore Ilona Roja, jo
”Idejai” ir liela pieredze profesionālās, kā arī bērnu un pieaugušo neformālās un interešu izglītības sniegšanā visā Latvijā. Viņa foruma dalībniekiem pastāstīja par Latvijas iespējām mākslas tūrisma attīstības jomā, inovācijām izglītībā, kā arī dažādu pierobežas iedzīvotāju grupu radošā potenciāla attīstīšanu. Savas uzstāšanās nobeigumā I. Roja iepazīstināja ar aktuālajiem sadarbības piedāvājumiem pārrobežu programmas ESTLATRUS virzieniem iepriekš minētajās nozarēs.

 

Foto no http://www.forumstrategov.ru/

Galerija: IIC „Ideja” pārstāve piedalās starptautiskā forumā

2010-12-22

Baltic Expro 2010

Baltic Expro 2010

Šā gada 3. decembrī Latvijā pirmo reizi notika Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības un Nordplus programmu projektu rezultātu izstādes, semināru un pieredzes apmaiņas pasākums Baltic Expro 2010. To kopā ar saviem kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas rīkoja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Baltic Expro pirmsākumi meklējami Igaunijā, kur to pirms pieciem gadiem aizsāka starptautisko izglītības programmu aģentūra Socrates. 2006. gadā izstādē tika iekļauti arī Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus un Grundtvig projekti, bet jau 2007. gadā tā kļuva par starptautisku Baltijas un Ziemeļvalstu pasākumu. Latvijas Baltic Expro norises vieta bija Kongresu nams. Semināri un izstāde notika paralēli, taču laika (no pulksten 10.00 līdz 16.00) bija gana daudz, lai paspētu apmeklēt gan vienu, gan otru. Izstādē piedalījās gan skolas, gan organizācijas. Stendi bija viens par otru interesantāki, tostarp arī mūsējais, Inovāciju izglītības centra „Ideja”, stends. Uzmanību piesaistīja gan krāšņais stenda noformējums, gan projekts - mēs stāstījām par „Idejas” īstenoto Grundtvig projektu „RICREDI” (A Receipe for International CREative Dialogue), kura mērķis bija mācīt pieaugušajiem angļu valodu, izmantojot citu tautu pavārmākslu. Lielo „RICREDI” plakātu varēja pamanīt jau no tālienes, savukārt video, kurā bija apkopoti materiāli no dažādiem projekta posmiem, sniedza iespēju „klātienē” pavērot tā norisi un ielūkoties, piemēram, Turcijas un Portugāles pavārmākslā. Angļu valodas apguve notika tieši ēdiena gatavošanas procesa laikā, ļaujot uzreiz pielietot iegūtās iemaņas. „Idejas” piedāvātajā spēlē ikviens varēja pārbaudīt savas zināšanas dažādu produktu angliskajos nosaukumos. Apmeklētājiem piedāvājām arī pašu gatavotus našķus – kā nu bez tā, ja reiz projekts saistīts ar ēdienu. „Idejas” stends bija tik labi apmeklēts, ka kolēģes no Igaunijas gādīgi apvaicājās, vai mēs gadījumā neesam palikušas bez pusdienām. Interese bija tiešām liela, taču maltītei laiks tomēr atradās.

 

On December 3rd in Riga, Latvia the first Baltic Expro was held, which consisted of an exhibtion of the results of European Union Lifelong Learning and Nordplus program projects, seminaries and experience exchange. It was organized by State Education Development Agency (VIAA) together will the collegues from Lithuania and Estonia. Baltic Expro began in Estonia, where, five years ago, it was started by international agency of educational programs Socrates. In 2006 Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus and Grundtvig projects were included, but already in 2007 it became an international activity of the Baltics and Northern countries. Latvian Baltic Expro was held in the Congress House. Seminaries and the exhibition took place in parallel, but there was enough time – from 10.00 to 16.00 – to attend both. Both schools and organizations participated in the exhibition. The participants had used their creativity in decoration of stands and many of them offered not just information, but also various activities. Our, Innovative Education Center’s ”Ideja”, stand was among them. Splendid setting, snacks, Power Point presentations, even games! „Ideja” was presenting Grundtvig project „RICREDI” (A Receipe for International CREative Dialogue), which offered the opportunity to learn English via cooking. Six countries (Latvia, Italy, Turkey, Greece, Portugal, Poland) participated in the project and presented their national dishes. Our video gave a chance to have a look from inside at „RICREDI”. One’s English knowledge could be tested at the game we presented. The task was to translate various food names from English to Latvian. And, as the final note, we treated our visitors with Latvian snacks: herring, dark bread, curds and gingerbreads. „Idejas” stand quickly became popular. Actually, it was so popular and well attended that collegues from Estonia even asked if we had time for lunch.

Galerija: Baltic Expro 2010

2010-12-22

Gada sieviete 2010

Gada sieviete 2010

Novembra beigās tika pasniegta ikgadējā Latvijas sieviešu organizācijas balva „Gada sieviete”. Apbalvojumam ir vairākas nominācijas, piemēram, „Sieviete-vadītāja”, „Skolotāja manā dzīvē”,  „Ārste manā dzīvē”, „Daiļrade”. Kandidatūras tika izvirzītas no visas Latvijas.
Piedalīties kandidāšu izvirzīšanā varēja jebkurš Latvijas iedzīvotājs, nosūtot vēstuli, kurā aprakstīts, kādēļ konkrētā sieviete būtu pelnījusi „Gada sievietes” balvu. Pēc vēstuļu saņemšanas katrai nominācijai tikai atlasītas 3 kandidātes. Uzvarētāju noteica lasītāju balsojums portālā Delfi.lv.
Nominācijā „Daiļrade” apbalvojuma saņēma Inovāciju izglītības centra „Ideja” dibinātāja Ilona Roja.

„Idejas” kolektīvs no sirds apsveic Ilonu ar iegūto apbalvojumu un novēl neapstāties pie sasniegtā!Galerija: Gada sieviete 2010

2010-09-05

Pasākums "Nāc un piedalies!"

Pasākums "Nāc un piedalies!"

Par godu jaunam mācību gada sākumam Inovāciju Izglītības centrs „IDEJA” piedalījās 5.septembra pasākumā Vērmaņa dārzā  „Nāc un piedalies” , kas bija domāts visiem skolēniem un jauniešiem, kā arī citiem interesentiem piedāvāja aktīvi piedalīties radošajās darbnīcās, kur ikviens varēja pašu rokām izgatavot grāmatu zīmes ar papīra griešanas un noformēšanas instrumentu palīdzību, izgatavot reljefa atklātnes, kā arī bija iespēja piedalīties lielgabarīta ziloņa dekorēšanā dekupāžas tehnikā. Šis pasākums pulcēja dažāda vecuma radošus cilvēkus. Saulaino svētdienu radoši pavadīja gan māmiņas ar bērniem, gan jaunieši, gan vecmāmiņas, gan vectētiņi. Atsaucība no interesentu puses bija liela piedaloties šajās interesantajās un aizraujošajās radošajās aktivitātēs.
Visiem interesentiem bija iespēja iepazīties un izmēģināt unikālu jaunu līmi, kas nelīp pie rokām un neatstāj traipus MAIL BLU „tīras rokas”.
Kā arī ikvienam interesentam bija iespēja arī iepazīties ar jaunām mācību programmām 2010./2011.gadam, kuras tiks īstenotas IIC „IDEJA” un saņemt konsultācijas dažādu dekorēšanas tehniku pielietošanā.

Galerija: Pasākums "Nāc un piedalies!"

2010-09-04

Pasākums "Baltās naktis"

Pasākums "Baltās naktis"

Inovāciju Izglītības centrs „IDEJA”  ar moto „Neko nemest ārā. Saudzējot dabu!” piedalījās mūsdienu kultūras forumā „Baltās naktis -2010”, sadarbojoties ar Zaļo jostu, kas norisinājās 4.septembrī.
Šajā radošajā darbnīcā ikviens interesents tika aicināts apgūt dekupāžas tehniku, ar kuru vecas PET pudeles, nevajadzīgie vienreiz lietojamie trauki tika pārvērsti skaistos un neatkārtojamos mākslas darbos – vāzēs, puķu podos, trauciņos utt.

Galerija: Pasākums "Baltās naktis"

2010-05-15

Bērnu radošā darbnīca Dzintaru Mežaparkā

Bērnu radošā darbnīca Dzintaru 36 metrus augstā skata torņa atklāšanas svētkos 2010. gada 15. maijā. Torņa atklāšanas svētki sakrita arī ar kūrortsezonas atklāšanu Jūrmalā. Skatu torni oficiāli atklāja Jūrmalas mērs.

Galerija: Bērnu radošā darbnīca Dzintaru Mežaparkā

2009-09-26

Bērnu radošā darbnīca RIGA PLAZA lielveikalā

Bērnu radošā darbnīca bērnu motivēšanai radošām aktivitātēm Riga Plaza lielveikalā 2009. gada 26. septembrī

Galerija: Bērnu radošā darbnīca RIGA PLAZA lielveikalā

2009-09-12

Jauniešu esplanade

Bērnu radošā darbnīca "jauniešu esplanade" Jauniešu mēneša ietvaros Esplanādē 2009. gada 12. septembrī

Inovāciju izglītības centrs “IDEJA”, SIA RK "VILORI" un biedrība "Radošās iniciatīvas centrs" kopīgi rīkoja radošus izklaides pasākumus bērniem un pusaudžiem "Jauniešu mēneša" ietvaros Rīgā, Esplanādē 2009. gada 12. septembrī. Interesentiem bija iespēja iesaistīties radošās darbnīcās un ar savām rokām izgatavot atklātnes, zīmējumus un dekorējumus. Radošā darbnīca bija ļoti populāra un tamdēļ pulcināja ļoti daudz apmeklētāju.

Galerija: Jauniešu esplanade

2009-09-07

Nāc un piedalies

Bērnu radošā darbnīca "Nāc un piedalies" Jauniešu mēneša ietvaros Vērmanes parkā 2009. gada 05. septembrī

Inovāciju izglītības centrs “IDEJA”, SIA RK "VILORI" un biedrība "Radošās iniciatīvas centrs" kopīgi rīkoja radošus izklaides pasākumus bērniem un pusaudžiem "Jauniešu mēneša" ietvaros Rīgā, Vērmanes parkā 2009. gada 05. septembrī. Interesentiem bija iespēja iesaistīties radošās darbnīcās un ar savām rokām izgatavot atklātnes, zīmējumus un dekorējumus. Radošā darbnīca bija ļoti populāra un tamdēļ pulcināja ļoti daudz apmeklētāju.

Galerija: Nāc un piedalies

2009-08-09

Labdarības pasākums Bulduru pludmalē

Labdarības pasākums Bulduru pludmalē Neptūna dienas ietvaros 2009. gada 09. augustā

Bulduru pludmalē norisinājās Neptūna diena. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt bērnus ar Jūrmalu, bērnus no Latgales rajonu maznodrošinātām ģimenēm, daudzi no kuriem savas dzīves laikā vēl nav redzējuši jūru. Labdarības pasākums tapa sadarbībā ar klubu Balans, Lietišķo sieviešu apvienību un biedrību Radošās Iniciatīvas centrs.

Galerija: Labdarības pasākums Bulduru pludmalē

2009-07-11

Bērnu radošā darbnīca JOMAS ielā

Bērnu radošā darbnīca JOMAS ielas svētku ietvaros Dzintaru koncertzālē 2009. gada 11. jūlijā

Galerija: Bērnu radošā darbnīca JOMAS ielā

2009-06-06

Bērnu radošā darbnīca ELKOR PLAZA lielveikalā

Bērnu radošā darbnīca bērnu aizsardzības dienas ietvaros ELKOR Plaza lielveikalā 2009. gada 06. jūnijā

Galerija: Bērnu radošā darbnīca ELKOR PLAZA lielveikalā

2009-05-30

Labdarības pasākums Rīgas Zoodārzā

Labdarības pasākums Rīgas Zoodārzā "Žirafes jaunā āda" 2009. gada 30. maijā

Labdarības pasākums bērniem tapa sadarbībā ar Lietišķo sieviešu apvienību un biedrību Radošās iniciatīvas centrs

Galerija: Labdarības pasākums Rīgas Zoodārzā

2007-12-08

Ziemassvētku radošā darbnīca bērniem Majoru kultūras namā

Ziemassvētku radošā darbnīca bērniem Jūrmalā, Majoru kultūras namā 2007. gada 08. decembrī

Galerija: Ziemassvētku radošā darbnīca bērniem Majoru kultūras namā